Іваник Наталія Миколаївна

Іваник Наталія Миколаївна

Іваник Наталія Миколаївна – хоровий диригент, регент, композитор, педагог, старший викладач кафедри хорового диригування Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, регент архієрейського хору Свято-Воскресенського собору Української Православної Церкви Київського патріархату, кавалер Ордена Святої великомучениці Варвари (2008). Член асоціації “хорове товариство ім. М. Леонтовича” та асоціації  композиторів.

Народилась 9. 06. 1966р. ст. Котово Окуловського району Новгородської області (Росія).

Навчалась у Новгородському музичному училищі у Заслуженого діяча мистецтв Росії  Кирила Шальоного (диплом з відзнакою).

У 1990р. Закінчила Горьківську державну консерваторію ім. М. Глінки по класу хорового диригування проф. Артемія  Лебединського. Під час навчання була помічником регента і співачкою архієрейського хору Нижегородської та Арзамазської єпархії.

Працювала викладачем хорових дисциплін та хормейстером учбового академічного жіночого хору Новгородського музичного училища.

1991-1997рр. – хормейстер та диригент камерного хору “Воскресіння”(м. Рівне).

1993-1997рр. – керівник хору студентів профілізації “Регент церковного хору” Рівненського державного інституту культури.

З 1996р. – керівник чоловічого камерного хору “Софія” Рівненського державного гуманітарного університету .

1997-2006рр. – керівник академічного хору студентів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету.

2000-2002рр.-керівник зведеної хорової капели інституту мистецтв РДГУ.

З 2000р. – регент архієрейського хору Свято-Воскресенського собору Української Православної Церкви Київського патріархату, який входить до складу зведеного архієрейського хору Рівненської єпархії УПЦ КП «Знамення».

У червні 2007 році підвищувала свій професійний рівень у Баварській Музичній Академії (м. Марктобердорф – Німеччина), куди була запрошена на X Міжнародний семінар хорових керівників. За наставництва професорів Джонатана Веласко (Філіппіни) та Фолькера Хемпфлінга (Німеччина) керувала зведеним хором диригентів з Японії, Франції, Австрії, США, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Сербії, Прибалтики, Аргентини  та виступила у концерті з чоловічим складом хору в концертній залі Музичної Академії і була нагороджена директором Міжнародного хорового конкурсу Дольфом Рабусом дипломом за участь у семінарі за власним підписом та підписами артистичного директора Баварської Музичної Академії Карла Цепника, професорів Джонатана Веласко (Філіппіни) та Фолькера Хемпфлінга (Німеччина).

У 2015 році перебувала на стажуванні в Національній музичній Академії України ім.. П. І. Чайковського.

У складі багатьох хорових колективів як співачка, хормейстер та диригент брала участь у Міжнародних конкурсах, фестивалях, гастрольних виступах у Росії, Білорусі, Польщі, країнах Прибалтики, Угорщині, Туреччині, Німеччині, Австрії та містах України.

Нагороджена рядом відзнак, почесних грамот, дипломів та подяк ректорату Рівненського державного гуманітарного університету, Рівненської міської ради та виконавчого комітету. Визнана кращим викладачем факультету музичної творчості (1997-1998 н.р.). За активну громадську діяльність нагороджена титулом «Жінка 2003 року», «Зірка Рівного» (2009). Також брала участь у передачах на Рівненському обласному радіо та телебаченні, в тому числі у документальному фільмі «Почерк долі. Наталія та Володимир Іваники» (2007,2015).

За високі досягнення та перемоги на міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних, обласних фестивалях і конкурсах, вагомий внесок у відродження православного духовного співу, високу виконавську майстерність як диригент та регент ряду хорових колективів неодноразово нагороджувались почесними грамотами,  дипломами, подяками, сертифікатами управління культури Рівненської облдержадміністрації та міськвиконкому.

Маестро є лауреатом (ІІ премія) XVI Міжнародного хорового конкурсу «Франц Шуберт» (м.Відень, Австрія, 1999), а також удостоєна почесних грамот товариства «Förderkreis» (Німеччина) — похвальних грамот учасника фестивалю до 100-річчя хорового товариства Альгої (1997) та посвідки учасника тижня культури Сходу в Баварії (2001), а також Сотмар-Берегського Різдвяного фестивалю (Угорщина, 2003). Є Учасником Міжнародного фестивалю «Гайнівські дні церковної музики» (Польща, 2004 – заохочувальна премія), ХІ Міжнародного хорового конкурсу «Магутны Божа» (Білорусь, 2003 — диплом та приз глядацьких симпатій), Всеукраїнського конкурсу молодіжних церковних хорів до 2000-ліття Різва Христового (Народний Дім, Київ — диплом І ступеня), ІХ Слов’янського фольклорного фестивалю «Коляда», 2004 (Лауреат, І премія), ХІІ Міжнародного фестивалю «Південна Пальміра», Одеса – 2005 (Лауреати І та ІІ премій), Другого Всеукраїнського пісенного конкурсу «Повстанські ночі» — 1997 (Лауреат І премії, Диплом І ступеня), І Міжнародного фестивалю «Пасхальні піснеспіви, 1997» (Диплом учасника), І-ІІІ Міжрегіонального фестивалю хорового мистецтва 2003-2005, VIII загальнонаціонального фестивалю колядок ім. К. Шварліка, Міжнародного фестивалю духовної музики «Блага вість Пересопниці», 2011, (Диплом учасника) та фестивалю пісенно-музичного мистецтва «Різвяні піснеспіви» — 2004-2016 (Дипломи учасників).

Як хормейстер академічної хорової капели Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету брала участь у звіті народної творчості Рівненської області (Палац «Україна», Київ, 1999). Як диригент хору «Софія» організувала і провела благодійні гастролі у Німеччині та Польщі (2001). У якості регента хору «Знамення» взяла участь у Міжнародному фестивалі до 1125-річчя Хрещення Русі (2013) та святкуванні 200-річчя з Дня народження М. Вербицького (2015).

Автор двох видань навчального посібника «Духовні піснеспіви українською мовою» (), близько 10 наукових статей, циклу духовних хорових творів «Святкова Літургія». У доробку є також хорові мініатюри, аранжування, перекладення, які були записані на компакт-диски та неодноразово виконувались на міжнародних фестивалях і конкурсах у Греції, Польщі, Білорусі, Німеччині та Україні.

Чен журі ІХ Міжнародного конкурсу дитячого та молодіжного хорового співу «Весняні дзвіночки, 2006». Автор майстер-класів для викладачів шкіл естетичного виховання-Хмельницької, Львівської, Волинської та Рівненської областей (2007, 2014, 2015 рр.). Участь у міжнародному семінарі хорових керівників у Баварській музичній академії м. Марктобердорф (Німеччина, 2007р.).

За вагомий особистий внесок у розвиток українського національного хорового мистецтва нагороджувалась почесними грамотами і подяками обласної державної адміністрації та обласної ради, у тому числі за перемогу у третьому обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності працівників освіти і науки (І місце, 2005р.), та участь в Міжнародному фестивалі духовної музики «Блага вість Пересопниці» (2011р).

За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Православної Української Православної Церкви, нагороджена Орденом Святої великомучениці Варвари (2008), Патріаршою Благословенною грамотою (1999),  а також грамотами  Митрополита Рівненського і Острозького  Даниїла (2002),   Митрополита Євсевія (2007, 2010) та

архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона (2012,2016).

Добавить комментарий

Ваш email адрес не публикуется. Обязательные для заполнения поля помечены *

очиститьPost comment