Косих Алла Никифорівна

Косих Алла Никифорівна

Косих Алла  Никифорівна – хоровий диригент, педагог, Заслужений працівник культури України, викладач хорових дисциплін Рівненської дитячої музичної школи №2». Член асоціації “хорове товариство ім. М. Леонтовича”.

Народилася 14 жовтня 1949 р. Закінчила Дрогобицький державний педінститут ім. І. Франка, спеціальність за дипломом «музика та співи», присвоєно кваліфікацію та звання викладач педучилища по класу хорового диригування і баяна (1970). Викладач хорових дисциплін Рівненської дитячої музичної школи №2.

З 1970 по 1972р. – викладач Дубнівського культосвітнього училища, з 1972р. по 1973р. – викладач музичної школи Рівненського обласного відділу музично-хорового товариства, з 1973р. по1975р. – викладачем Клеванської дитячої музичної школи Рівненського району, з 1975р. по 1987р. – директор Оржівської дитячої музичної школи Рівненського району, з 1987р. по 1990р. – заступник голови Рівненського виконавчого комітету районної Ради народних депутатів

За час роботи в Дубнівському культосвітньому училищі організувала тріо бандуристів та була солісткою Народної  аматорської хорової капели  Дубенського районного будинку культури під керівництвом Г. М. Катанаш.

У 1975 році стала засновником та першим директором  Оржівської дитячої музичної школи Рівненського району. За роки роботи на посаді директора, школа неодноразово займала перші місця в Рівненській області серед селищних та районних музичних шкіл. Керувала такими шкільними колективами: хор учнів музичної школи, оркестр народних інструментів, тріо бандуристів, вокальний ансамбль вчителів. Також була керівником колективів художньої самодіяльності: чоловічого дуету, жіночого вокального ансамблю «Господині» та мішаного хору Оржівського деревообробного комбінату; чоловічого квартету та жіночого вокального ансамблю вчителів  Оржівської середньої школи, які постійно приймали участь у численних культурологічних заходах Рівненського району та області.

У Рівненській дитячій музичній школі №2 створила і очолила: вокально-хоровий відділ (1990 рік, і була  завідуючою відділом з 1990 по 2004 рік) та два викладацькі колективи. За високу виконавчу майстерність та популяризацію національних хорових традицій колективам було присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив»: вокальному ансамблю «Елегія», створеному в 1990 році, звання присвоєно у 1998 році,  а хору викладачів «Барви», створеному у 1993 році, звання присвоєно в 2000 році.

Обидва вчительські колективи беруть участь у творчих шкільних, міських культурологічних заходах: звітних концертах,  Різдвяних та Великодніх святкуваннях, концертів до Дня міста, Дня незалежності України, є неодноразовими лауреатами обласних оглядів-конкурсів вчительських колективів серед шкіл естетичного виховання.

Підготувала і провела:

– творчий звіт з нагоди 35-річчя педагогічної і творчої діяльності (2005);

– святковий концерт «Барви рідного міста», присвячений 15-річчю створення народного аматорського хору «Барви» (2008);

– звітний концерт «Двадцята весна», присвячений 20-річчю відділу хорового співу та народного аматорського вокального  ансамблю «Елегія» (2010);

– ювілейний концерт «Осінні барви», присвячений 20-річчю створення народного аматорського хору «Барви» (2013)

– ювілейний концерт «Осінні барви», присвячений 20-річчю створення народного аматорського хору «Барви» (2013);

– святковий концерт, присвячений 25-річчю народного аматорського вокального ансамблю «Елегія» — «Срібло Елегії» (2015);

– святковий звітний концерт, присвячений 25-річчю відділу хорового співу (2016).

В 2010 році народний аматорський хор викладачів «Барви» став лауреатом ІІ ступеня VІ Всеукраїнського конкурсу хорових колективів ім. М. Леонтовича (м. Київ) та нагороджений дипломом з відзнакою на Міжнародному конкурсі-фестивалі «Хайнувські дні церковної музики» (Польща).

З 2006 року три роки поспіль працювала з дитячим хором учнів молодших класів фортепіанного відділу «Пролісок», а у період 2008-2012 роки – керівником зразкового дитячого хору учнів старших класів фортепіанного відділу «Фантазія», який став лауреатом ІІ ступеня обласного огляду-конкурсу хорових колективів у 2009 та 2011 роках.

У жовтні 2012 року видала збірку пісень для дитячого хору «Коли природа оживає».

Випустила близько 60 випускників по класу диригування та вокалу, з яких 15 продовжили своє навчання у середніх і вищих навчальних закладах та працюють в закладах культури.

У 2008 році розробила нову програму по класу вокалу (постановка голосу –  предмет по вибору) для восьмирічного терміну навчання. У 2012 році програми «Постановка голосу – предмет за вибором» та «Програма хоровий клас» були рецензовані та видані. У листопаді 2013 року програми були затверджені Управлінням культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської ради та рекомендовані до розповсюдження та впровадження в діяльність хорових колективів області.

Пройшла підвищення кваліфікації у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (Рівненська філія), а в 2008 році на курсах підвищення кваліфікації провела лекцію і практичне заняття на тему «Підбір і формування репертуару для жіночого хору».

У 2011 році Косих А.Н. отримала педагогічне звання «Старший викладач».

У 2014 році — встановлення щомісячної стипендії міського голови провідним творчим працівникам в галузі «культура» міським головою Рівного Володимиром Хомком.

1 грудня 2014 року з нагоди 23-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акту проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю Президент України присвоїв почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Нагороджена Почесними грамотами Управління культури і туризму виконавчого комітету Рівненської міської Ради, Рівненського обласного центру народної творчості,  Подяками Рівненської міської ради та виконавчого комітету, Почесними грамотами Рівненської обласної держадміністрації та Міністерства культури України.

Добавить комментарий

Ваш email адрес не публикуется. Обязательные для заполнения поля помечены *

очиститьPost comment